Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

4b klasė lankėsi Žuvinto biosferos rezervate

Saulėtą rugsėjo 10-osios rytą 4b klasės mokiniai, jų šeimos nariai bei mokytojos Diana Marculevičė ir Renata Vitkauskienė lankėsi Žuvinto biosferos rezervate. Visi turėjome galimybę iš arčiau pažvelgti į unikalų natūralios gamtos pasaulį.

Atvykusius mus pakvietė į lankytojų centrą, kur rezervato darbuotoja Kristina supažindino su Žuvinto ežero ir jį supančių pelkių bei natūralių pievų augalija ir gyvūnija. Vaikai klausėsi paukščių balsų, bandė atskirti, koks kiaušinis kuriam paukščiui gali priklausyti. Pakilę į apžvalgos aikštelę su žiūronais ir teleskopais stebėjo paukščius ir įspūdingą ežero panoramą. Aptarę įspūdžius visi nusileido į apačią ir buvo pakviesti eiti gamtiniu taku, apsuptu švendrais ir nendrėmis. Tako gale mokiniai pasikėlė į paukščių stebėjimo bokštelį. Džiaugėmės matydami ežere gyvenančius paukščius.

Grįžę prie autobuso ir pasistiprinę keliautojai vyko į Buktos miško gamtos pažintinį taką.Tako pradžioje mokytoja Diana paskatino prisiminti, kuo rezervatas skiriasi nuo draustinio ir pakvietė keliauti nuostabaus grožio taku. Takas vedė skroblynu, pelkėtu lapuočių mišku, pro senuosius miško medžius – ąžuolą milžiną ir senąją liepą. Eidami vaikai lygino Buktos miško taką su Vidzgirio botaninio draustinio pažintiniais takais.

Praleistas laikas natūralioje gamtoje, pojūčiai, potyriai abejingų nepaliko, o žinios, įgytos per patyrimines veiklas, išlieka ilgam.

Diana Marculevičė,

pradinių klasių mokytoja metodininkė

Comments are closed.
Skip to content