Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Anzelmas Matutis – vaikų poetas

Sausio 19 dieną mokyklos ketvirtokai su savo mokytoja Lilija Vildiene ir 5a klasės mokiniai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos Mildos Vilkelytės, susirinko į skaityklą, kurioje mūsų jau laukė bibliotekininkė Milda Geležauskienė. Ten vyko renginys, skirtas vaikų poeto Anzelmo Matučio 100-ųjų gimimo metinių paminėjimui, suorganizuotas minėtų mokytojų ir bibliotekininkės.

Renginio metu prisiminėme Alytuje gyvenusį ir kūrusį poetą A. Matutį-Matulevičių. Mokiniai sužinojo, kad poetas A. Matutis dirbo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoju ir rašė knygas, o laisvalaikiu keliavo, mėgo žvejoti ir savo kelionių įspūdžius aprašė knygose. Dar rašytojas ilsėdavosi namelyje, pavadintame Dreve, Pauosupės kaime, Varėnos rajone. Dabar ten rengiami ,,Poezijos pavasarėliai“. Yra parašęs daugiau kaip 30 knygų. Pirmosios parašytos poeto knygos ,,Grok, žiogeli, smuikeliu“ ir ,,Genių kalvė“ išleistos 1948 metais. Už savo kūrinius rašytojas gavo respublikinę valstybinę premiją, H. K. Anderseno diplomą. Vaikų poetas gyveno mūsų mieste nuo 1950 metų iki 1985-ųjų. Taigi su poetu A. Matučiu, jo parašytais eilėraščiais apie gamtą, žemę, Lietuvą, tėviškę užaugo ne viena skaitytojų karta. 1989 metais savo veiklą Alytuje pradėjo A. Matučio vaikų literatūros muziejus, kuriame išsaugotas autentiškas poeto darbo kabinetas.

Renginyje A. Matučio eilėraščius padeklamavo geriausi skaitovai iš 4a ir 5a klasių. Poeto parašyti eilėraščiai ne tik apie vaikus, bet ir apie paukštelius bei žvėrelius, nes šie įgiję iš esmės tokius pačius būdo bruožus kaip ir žmonių vaikai – pasitikintys savimi, žvalūs, optimistiški. Klausydamiesi poeto eilėraščių supratome, kad A. Matučiui buvo svarbus kiekvienas skaitytojas, ypač vaikas.

A. Matutis, kaip jis pats teigė, norėjo sukurti ,,mielą herojuką su žmogiškom savybėm ir silpnybėm, tokį, kuriuo vaikai pasitikėtų ir mylėtų kaip draugą“. Poetas tikėjosi, kad toks galėtų būti jo sukurtas Drevinukas – personažas, kurio ieškojo daugiau kaip 30 metų. Ar žinote, jog rašytojo knygos išleistos daugiau kaip milijono egzempliorių tiražu? Daugelis rinkinių išversti į užsienio kalbas.

Renginio, arba literatūros pamokos apie alytiškį poetą pabaigoje, ketvirtokai ir penktokai galėjo pasitikrinti savo žinias dalyvaudami viktorinoje ,,A. Matučio gyvenimo ir kūrybos keliais“. Vyko ketvirtokų ir penktokų varžytuvės. Varžytuves laimėjo 4a klasės mokiniai. Po viktorinos mokiniai atliko kūrybinę įsivertinimo užduotį. Patys aktyviausi dalyviai buvo apdovanoti knygų skirtukais.

Tikimės, kad pažintis su dzūkų krašto rašytoju A. Matučiu paskatins ne vieną mokinį tapti geru skaitytoju. O gal net poetu? Juk vaikų poetas visą savo talentą paskyrė vaikų literatūrai.

Milda Vilkelytė,

lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Comments are closed.
Kontaktai
  • Kaštonų g. 3, LT - 63316 Alytus
  • 8 315 73 739
  • rastine@vidzgiris.lt
Skip to content