Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Atsakingo vartojimo pamokos Vidzgirio progimnazijoje

Mažiau pirksi – mažiau išmesi. Tokiu principu kviečia vadovautis Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) aplinkosauginio ugdymo padalinio darbuotojai, pristatantys naujovę – į ugdymo procesą integruojamą atsakingo vartojimo mokymo programą įvairaus amžiaus moksleiviams. Šių mokymų prioritetas – atsakingo vartojimo skatinimas.

Mokymų idėja kilo pastebėjus, kad ARATC pakartotinio daiktų naudojimo centre „TikoTiks“ besilankantys vaikai ir jaunimas yra labai žingeidūs, atsakingi, besidomintys tvaraus gyvenimo aktualijomis.

Išgirdę apie mokymus, gruodžio 20 dieną į mokyklą pasikvietėme ARATC aplinkosauginio ugdymo specialistę Vaidą Undzėnienę. Ji pravedė edukaciją 6a, 6b ir 7a klasių mokiniams apie tekstilės atliekų susidarymo prevenciją, jų rūšiavimą bei tvarkymą. „Norime, kad moksleiviai ne tik žinotų, kaip rūšiuoti atliekas, bet ir vengtų jų susidarymo, formuotų saikingo apsipirkimo ir vartojimo įgūdžius, pripažintų ir rinktųsi pakartotinį naudojimą, pirmenybę teiktų daugkartiniams daiktams, keistų savo požiūrį į greitosios mados principus ir suvoktų jos pasekmes“,– pasakojo mokymų vadovė. Mokiniai dirbo grupėse, diskutavo, ką daryti, kad spintoje nebūtų daug drabužių, kaip sutvarkyti rūbelius, kad nereiktų išmesti į konteinerį. Vaikai buvo nustebę, kai išgirdo, jog iki 59 tūkstančių tonų drabužių, kurių negalima parduoti JAV ir Europoje, kasmet patenka į Ikilės uostą Čilės šiaurėje. Mokymų vadovė ragino panaudotus, nereikalingus drabužėlius parduoti, atiduoti, padovanoti, perdirbti. Vaikai turėjo galimybę pasižiūrėti ir savo rankomis paliesti iš tekstilės atliekų pagamintus daiktus. Didžiausią įspūdį paliko iš perdirbto plastiko Kinijoje pagamintas lagaminas.

Tokie mokymai ne tik paįvairina mokymo procesą, bet ir suteikia naujų patirčių ir žinių, verčia pagalvoti ir susimąstyti.

Taigi, kaip apsipirkti, bet neprisipirkti, ką reiškia drabužių ženklinimas, kaip elgtis, kad mūsų daiktai nevirstų atliekomis, ir kur dėti tai, ką jau pavertėme atliekomis? Atsakymus į šiuos ir daugelį kitų klausimų mūsų mokyklos mokiniai jau žino. Nuoširdžiai dėkojame ARATC gamtosauginio ugdymo specialistei Vaidai Undzėnienei ir lauksime naujų susitikimų.

Loreta Žvirblienė,

vyresnioji geografijos mokytoja

Comments are closed.
Skip to content