Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Edukacinė išvyka į alpakų ūkį

Rugsėjo 30 dienos rytą 6a klasės mokiniai, lydimi mokytojų Mildos Vilkelytės ir Linutės Adomavičienės, išvyko į alpakų ūkį, esantį netoli Trakų.

Atvykusius mus pasitiko gidai. Edukacijos metu sužinojome, iš kur kilo ir kaip į Lietuvą atkeliavo pirmosios alpakos, kuo ypatingi šie gyvūnai, kuo jie minta ir kaip tarpusavyje bendrauja. Taip pat galėjome tiesiogiai pabendrauti su šiais mielais gyvūnais, juos paliesti, paglostyti, pamaitinti iš rankos specialiai gyvūnams pritaikytais tinkamais pašarais. Tik pamačius alpakas, visiems nuo veidų nedingo šypsenos. Pirmi susitikimai buvo nedrąsūs, bet tai truko labai trumpai. Ir turbūt nustebsite! Kai kurie net pasibučiavo su alpakomis. Šeštokai buvo smalsūs, todėl turėjo daug klausimų gidams. Laikas su šiais mielais gyvūnais prabėgo kaip akimirka. Daugelis nenorėjo išvykti iš alpakų ūkio. Palikdami mielus gyvūnus, vaikai klausė, kada vėl čia galėtų apsilankyti. Džiaugiamės, kad ten praleidome laiką, kupiną pačių gražiausių akimirkų.

Toliau vykome į Trakus. Mokiniai susipažino su gotikine Trakų pilimi, viena populiariausių Lietuvoje turistų lankomų objektų, išgirdo padavimą apie Galvės ežerą, pasivaikščiojo pėsčiųjų tiltu, ežero pakrante. O kaipgi Trakai be kibinų? Paragavome šio skanaus karaimų nacionalinio patiekalo.

Išvyka visiems paliko neišdildomą įspūdį. Juk turėjome puikią galimybę šeštadienio popietę aktyviai leisti laiką gamtoje.

Linutė Adomavičienė,

6a klasės auklėtoja

Comments are closed.
Skip to content