Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Elektronika: neišmesk, panaudok

Septintokai su mokytoja Edita Surdokiene dalyvavo Alytaus TikoTiks centre vykusioje edukacijoje ,,Elektros ir elektronikos daiktų atsakingas įsigijimas, vartojimas ir atliekų rūšiavimas”. Kolekcionierius, videografas, edukatorius Kęstutis Krivas pristatė savo elektronikos kolekciją, papasakojo, kuo skiriasi šiandienos ir senoviniai elektroniniai prietaisai patvarumo atžvilgiu. Mokiniai klausėsi senos plokštelės, galėjo išbandyti senovinį didžėjaus pultą. Netgi surengė šokius! Tuomet bandė paskambinti senoviniu telefonu, žiūrėjo senovinį begarsį filmą, diskutavo, kaip prikelti senus elektronikos prietaisus naujam gyvenimui.

Alytaus Dainavos mokyklos mokinys Ugnius Pėstininkas papasakojo ir pademonstravo, kaip iš neveikiančių prietaisų išimtas dalis panaudoja naujiems daiktams pagaminti. Jo mama pasidžiaugė sūnaus gebėjimais ir pati parodė savo rankomis prikeltus panaudotus daiktus antram gyvenimui.

Aplinkosauginio ugdymo specialistė Vaida Undzėnienė priminė elektros ir elektronikos prietaisų ženklinimą, tinkamą jų rūšiavimą.

Po edukacijos septintokai susimąstė apie antrinį elektronikos prietaisų naudojimą, žadėjo pasiteirauti senelių, tėvų apie jų jaunystės elektronikos prietaisus.

Ačiū TikoTiks už šaunią edukaciją.

Edita Surdokienė,

matematikos ir IT mokytoja metodininkė

Comments are closed.
Skip to content