Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Išvyka į Metelių regioninį parką

Ruduo – tai ramybės ir nostalgijos metas … Kaskart atsikėlus pamatai vis labiau ir labiau besikeičiantį pasaulį, švelniais potėpiais rudens per naktį išmargintus lapus brandžia aukso spalva … Taip, tai brandos ir dvasios rimties metas, kai pamatai krintančius nuo medžių lapus, kurie dar taip neseniai džiaugsmingai ošė vasaros nakty…

Tokiu nuostabiu metų laiku, spalio 14 dieną, 6b klasės mokiniai, lydimi geografijos mokytojų Marytės Narmontienės ir Loretos Žvirblienės, leidosi į kelionę po Metelių regioninį parką. Regioninio parko darbuotojas Artūras Pečkys pasidairyti po saugomą teritoriją pakvietė iš aukštai. Pažintis prasidėjo nuo Metelių apžvalgos bokšto. Apžvalgos bokštas savo forma primena susuktą nendrių pėdą. Tai nėra atsitiktinumas, o įgyvendintas projektuotojų sumanymas, kurį įkvėpė paežerėje linguojantys nendrynai. Neaukštas, vos 15 metrų apžvalgos bokštas, 2014 metais pastatytas iš metalo ir medžio konstrukcijų, o į apžvalgos aikštelę veda sraigto formos laiptai. Nuo bokšto viršaus grožėjomės Dusios ir Metelio ežerais. Pastarasis kartu su Kemsinės pievomis yra tikras paukščių rojus, todėl bokštas tinkamas ne tik žvalgytis po apylinkes, bet ir paukščius stebėti. Pasižvalgyti galima ir po pačius Metelius, kurių pakrašty ir stovi apžvalgos bokštas.

Pasigrožėję vaizdais iš viršaus, keliavome prie Dusios ežero. Tai vienas iš gražiausių Pietų Lietuvos ežerų, neatsitiktinai vadinamas Dzūkijos jūra. Sužinojome, kad ežeras yra svarbiausia Dzūkijoje migruojančių paukščių prieglauda. Paukščius čia galima stebėti ištisus metus. Daugiausia jų galima pamatyti pavasarį. O rudenį, iki ežerui užšąlant, čia apsistoja laukiai, antys, gulbės.

Pasižvalgę po Dusios ežero apylinkes, lydimi lankytojų centro darbuotojo, keliavome Bijotų-Širvinto miškų pėsčiųjų pažintiniu taku. Take stebima didelė miškų įvairovė: sausas pušynas su kadagiais, grupė šimtamečių ąžuolų, tamsus skroblynas, drėgnas juodalksnynas. Kertinėje miško buveinėje, kurioje nevykdoma jokia ūkinė veikla, riogso išvirtę ir čia supūti palikti medžiai. Tarpinio tipo pelkėje auga trilapis puplaiškis, pelkinis žinginys, paprastoji spanguolė ir apskritalapė saulašarė. Direkcijos specialistas take vedė edukacinį užsiėmimą mokiniams „Miško ekosistemų pažinimas – žoliniai augalai“. Ekskursija truko apie 3 val.

Keliaudami pėsčiomis pavargome, bet išmokome pastebėti rudenėjančios gamtos grožį, sužinojome, kokie paukščiai gyvena ir kokie augalai auga parko teritorijoje. Patyrėme daug nuostabių akimirkų, pasijutome tikrais gamtos vaikais. Už kelionę esame dėkingi Alytaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriui ir UAB „Multivanas“ darbuotojams.

Loreta Žvirblienė,

vyresnioji geografijos mokytoja

Comments are closed.
Skip to content