Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Kaimynų dieną minėjome bibliotekoje

Daugiau nei 10 metų gegužės pabaigoje visa Europa švenčia tarptautinę Kaimynų dieną, kurios tikslas − skatinti žmonių bendravimą ir solidarumą. Siekiama, kad žmonės geriau pažintų vieni kitus ar net susiburtų į mažą šventę. Kaimynų dieną tradiciškai minėjo ir mūsų mokyklos 6a klasės mokiniai su šio straipsnelio autore ir bibliotekininke Milda Geležauskiene.

2024 metų gegužės 30 dieną Alytaus Vidzgirio mokyklos šeštokai, lietuvių kalbos mokytojos Mildos Vilkelytės ir bibliotekininkės lydimi, vyko į Alytaus J. Kunčino viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyrių, kur dalyvavo edukacijoje ,,Biblioteka. Kas tai? Arba čia gyvena knygos“, skirtoje Kaimynų dienai paminėti. Atvykę į biblioteką, mokiniai žiūrėjo seansą apie bendrinės kalbos tėvą Joną Jablonskį ir ,,Tautiškos giesmės” autorių Vincą Kudirką, atgimusius hologramose. Mokiniams toks reginys paliko gerą įspūdį. Vėliau bibliotekininkė Daina Krukonienė supažindino mus su knygų fondais, papasakojo, kokias knygas mėgsta skaityti bibliotekos lankytojai.

Edukacijos metu mokiniai kalbėjo apie savo perskaitytas knygas. Vidzgiriečiai turiningai praleido laiką bibliotekoje ir pažadėjo, kad ir toliau bendraus su puikiais kaimynais. Mokiniams išvyka į biblioteką labai patiko.

Dėkojame bibliotekos darbuotojai Dainai už edukaciją, skirtą nuoširdžiai kaimynystei tęsti. Džiaugiamės, kad galime organizuoti veiklas netradicinėje aplinkoje, taip ugdydami mokinių pažinimo, kultūrinę kompetencijas, puoselėti meninio žodžio suvokimą ir raišką.

Milda Vilkelytė,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Skip to content