Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Kaip maitintis, kad būtum sveikas?

Lapkritis yra paskelbtas pasaulinės sveikatos mėnesiu, todėl Vidzgirio progimnazijoje šį mėnesį buvo vedamas integruotų pamokų ciklas „Kaip maitintis, kad būtum sveikas?“ aštuntose klasėse. Pamokas vedė biologijos ir anglų kalbos mokytoja Judita Kašėtienė ir mokyklos visuomenės sveikatos specialistė Raimonda Radzevičienė.

Pirmosios pamokos buvo apie netinkamą mitybą ir mitybos sutrikimus. Aštuntokai diskutavo apie anoreksijos, bulimijos, nutukimo priežastis ir pasekmes bei sužinojo, kur galima kreiptis dėl valgymo sutrikimų sukeltų sveikatos problemų. Vaikai skaičiavo savo KMI (kūno masės indeksą), kuris parodo, ar tavo kūno masė yra per didelė, ar per maža, o gal yra normos ribose. Drąsiausieji išdrįso pasimatuoti viršsvorį imituojančią liemenę ir trumpam įsivaizduoti save nutukusio žmogaus vietoje.

Kitų ciklo pamokų metu kalbėjome apie sveiką ir nesveiką maistą,  kodėl tas nesveikas maistas visada yra toks skanus, sveikos mitybos taisykles, pagrindinius maisto derinimo principus. Mokiniai sužinojo apie tai, kad valgyti reikia tuo pačiu paros metu, kad lėkštėje 50 % turi sudaryti daržovės, kad per dieną reikia išgerti 8 stiklines vandens ir dar daug įdomių dalykų. Ar žinojote, kad negalima valgyti mėsos kartu su bulvių koše? Ar visi žinote, kad paros druskos norma yra tik pusė šaukštelio?

Pamokų metu įgytas žinias aštuntokai galėjo pasitikrinti viktorinos Kahoot metu.

                                                                               Judita Kašėtienė,

                                                                                vyresnioji biologijos ir anglų kalbos mokytoja

Comments are closed.
Skip to content