Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Karjeros diena mokykloje

Spalio 28-ąją pradinių klasių mokiniams vyko netradicinio ugdymo diena, skirta karjeros ugdymui. Mokiniai pamokas iškeitė į įvairias veiklas.

1a klasėje užsiėmimą pravedė karjeros ugdymo mokykloje specialistė Virginija Venčkauskaitė. Mokiniai pasakojo, kuo norėtų būti užaugę, aiškinosi, kokias savybes reikia ugdytis vienai ar kitai profesijai, mokėsi dirbti komandoje.

PUG ir 1b klasėse viešėjo Alytaus miesto teatro garso režisierius, muzikos prodiuseris ir DJ Justinas Raudonis. Jis mokiniams papasakojo ne tik apie savo profesiją, bet ir apie asmenines savybes, kurias turi turėti šios profesijos atstovas. Edukacijos pabaigoje pakvietė mokinius praktiškai išbandyti savo jėgas prie grotuvo, kur mokiniai galėjo miksuoti dainas, keisti ritmikas, valdyti efektus bei ,,pasimatuoti“ DJ profesiją.

2a klasėje svečiavosi krepšinio treneris, fizinio ugdymo mokytojas ir motokroso entuziastas Kęstas Čerkauskas. Svečias vaikams papasakojo apie savo specialybę, apie sporte patiriamas traumas bei kokių savybių ir atsidavimo reikia tiek sportuojant, tiek treniruojant. Vaikai atidžiai klausėsi, uždavė daug klausimų. Taip pat mokinius aplankė Inesa Večkienė, kuri pasidalijo buhalterės profesijos subtilybėmis. Inesa kartu su mokiniais paskaičiavo, kiek pinigų jie uždirbtų, jeigu būtų mokamas atlyginimas už mokymąsi. Vaikai liko labai nustebę, kai sužinojo, kokius mokesčius dar reikia sumokėti.

3a klasėje mokiniams savo karjerą pristatė mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Neringa Babijonienė. Ji labai įdomiai papasakojo, kokius darbus turi nudirbti, kad mokykloje visiems ir visada būtų gera. Po to mokiniai prisijungė prie programėlės ,,Kahoot“ ir dalyvavo viktorinoje. Geriausiai atsakę į klausimus buvo apdovanoti prizais.

3b klasėje savo kelią į konditerės profesiją pristatė konditerė Gitana Vinerskienė. Ji mokinams papasakojo, kaip susikūrė savo darbo vietą ir kur išmoko savo amato. Po pristatymo mokiniai lipdė papuošimus Helovyno šventės pyragams – vaiduokliuką, moliūgą ir voriuką. Vaikai džiaugėsi savo sukurtais gaminiais ir daugelis pasvajojo apie konditerio profesiją.

4a klasėje choreografijos mokytoja Agnė Staškevičė pasakojo apie baleto artistų darbą. Nuostabiai atrodantis iš išorės, tačiau daug sunkaus darbo ir sveikatos reikalaujantis darbas. Mokiniai noriai įsitraukė į pokalbį, išsakė savo svajones, kuo jie norėtų užaugę būti.

Po veiklų mokykloje visi pradinukai su mokytojomis iškeliavo į Alytaus miesto sodą žiūrėti  Klaipėdos klounų teatro studijos ,,Dulidu’’ spektaklio ,,Blusa ir Profesorius”. Vaikus ne tik įtraukė    puiki aktoriaus Liudo Vyšniausko vaidyba, bet ir labai buvo įdomu stebėti spektaklį netradicinėje aplinkoje – cirko palapinėje.

Diana Marculevičė,

pradinių klasių mokytojų metodinės grupės pirmininkė

Comments are closed.
Skip to content