Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Linksmoji laboratorija

Mūsų mokykloje vyksta neformalaus ugdymo „Linksmoji laboratorija“ užsiėmimai, kurių veikloje dalyvauja pirmos klasės ir antrų klasių mokiniai. Užsiėmimų metu vaikai atlieka įvairius gamtos, fizikinius, cheminius bandymus bei eksperimentus, kurių metu plečia dalykines žinias, juose būna įdomu, o kartais ir labai linksma.

Užsiėmimų metu vaikai jau stebėjo, kaip skleidžiasi lelijos žiedas, stengėsi suprasti, kodėl rutulys sukasi apverstame inde ir neiškrenta, aiškinosi, kaip pripūsti balioną be lūpų, kaip išimti monetą iš vandens nesušlapus pirštų, tyrė žvakių degimo laiką po įvairių dydžių gaubtais, pūtė spalvotus mažus ir didelius burbulus, augino druskos kristalus, gaudė ledukus siūlo meškere, pasigamino ir stebėjo, kaip plaukioja medūza butelyje, atliko spalvų susiliejimo bandymą, aiškinosi, kas lemia greitesnį ledo tirpimą, padarė ir išbandė saldainių gaudyklę, piešė ant sniego, gamino naminį plastiliną.

Užsiėmimų metu mokiniai ne tik patys atlieka bandymus ir eksperimentus, bet ir daro išvadas, fiksuoja rezultatus. Vaikai su nekantrumu laukia užsiėmimų ir, vos pasibaigus vienam, jau klausia, ką veiks kito užsiėmimo metu.

Danguolė Aleksandravičienė,

pradinių klasių mokytoja metodininkė

Comments are closed.
Skip to content