Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Minėjome Pilietinio pasipriešinimo dieną

„Čia niekad nebus laisvės. Net šitą žodį LAISVĖ uždraudė“, – prieš dramatišką įvykį samprotavo devyniolikmetis vakarinės mokyklos mokinys iš Vilijampolės Romas Kalanta.

Šiemet Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė 2022 metus Romo Kalantos metais. Siekdami paminėti Romo Kalantos protestą prieš sovietinę santvarką, įvertindami jo sukeltą pasipriešinimą ir pasiaukojimą, išsikėlėme tikslą – suprasti, ką gali jausti jaunas žmogus, negalintis laisvai reikšti minčių, kalbėti, kurti, būti savimi, turėti savo nuomonę ar siekį būti laisvam. Norime ir privalome skatinti mokinių domėjimąsi Lietuvos istorine praeitimi.

Gegužės 20 dieną Vidzgirio progimnazijos skaitykloje vyko netradicinė pamoka, skirta Laisvės kovų dalyviui Romui Kalantai atminti. Pamokoje 8b klasės mokiniai su istorijos mokytoju Petru Karčiausku susidomėję diskutavo, kas mokiniams yra šiandien laisvė? Ar laisvė yra daugiau nei žodis? Mokytojas mokinius supažindino su jaunosios kartos Laisvės šauklio, arba vadinamu 1972 metų „sulaužytosios kartos“ simboliu, išskirtiniais gyvenimo momentais ir pasipriešinimu prieš sovietų okupantus. 8b klasės mokinys Karolis Miškauskas skaidrėse įdomiai pristatė trumpą Romo Kalantos biografiją. Netradicinės pamokos pabaigą simbolizavo 6a klasės mokinio Miko Motūzos padainuota daina „Kauno vakarui lyjant“ (paruošė muzikos mokytoja Audronė Klimavičienė).

Romo Kalantos auka įgavo didelę simbolinę reikšmę mūsų kraštui ir paskatino žmones, ypač šiuo metu, saugoti ir drąsiai kovoti dėl nepriklausomos Lietuvos. Todėl gegužės 14-oji šalyje minima kaip Pilietinio pasipriešinimo diena, o mūsų visų atsakomybė ir pareiga – saugoti laisvę.

Milda Geležauskienė,

bibliotekininkė

Comments are closed.
Skip to content