Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Minėjome Tarptautinę raštingumo dieną mokykloje

Ar žinote, kad rugsėjo 8-oji yra Tarptautinė raštingumo diena? Ji švenčiama UNESCO iniciatyva, minint ir pagerbiant tuos, kurie atnešė pasauliui raštingumą ir visus mokytojus, kurie dabar moko kitus. Raštingu vadinamas žmogus, mokantis rašyti ir skaityti, gebėti rišliai bendrauti, skaičiuoti. Be to, kalbininkai pasakytų, kad raštingas žmogus šiame skaitmeniniame amžiuje turi sugebėti taisyklingai rašyti ir kalbėti.

Tarptautinę raštingumo dieną paminėjome ir Vidzgirio progimnazijoje. Lietuvių kalbos mokytojos Aušrinė Mocejūnienė ir Milda Vilkelytė bei rusų kalbos mokytoja Vida Sorokienė pakvietė 5-8 klasių mokinius paminėti Tarptautinę raštingumo dieną. Mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti savo lietuvių kalbos, rusų kalbos raštingumo žinias dalyvaudami konkursuose.

Po konkursų paaiškėjo raštingiausi mūsų mokyklos mokiniai. Penktų klasių mokiniai dalyvavo raiškiojo skaitymo konkurse ir skaitė J. Biliūno kūrinio ,,Laimės žiburys“ ištraukas. Geriausi skaitovai yra šie penktokai: Danielius Danisevičius iš 5a klasės (I vieta),  Valdemaras Raštikis, 5b klasės mokinys, laimėjo II vietą, o Ajus Katkevičius iš 5b klasės užėmė III vietą.  I vietą kūrybinių darbų konkurse lietuvių kalba 6-7 klasių mokinių grupėje laimėjo Viktorija Jasinskaitė iš 6b klasės,       II vietą – Mingailė Juozulynaitė (6b), o III vietą – Kajus Vilkauskas (6b). Rusų kalba 6-7 klasių mokinių grupėje I vietą užėmė 6a klasės mokinė Vakarė Nastulevičiūtė, II vietą – 6b klasės mokinė Justė Grigaravičiūtė, o III vieta skirta Lukui Bozai iš 7a klasės. Aštuntokai raštingumą siejo su rašto kultūra ir rašė dailyraštį. Dailyraščio rašymo lietuvių ir rusų kalbomis konkurso laimėtojai: 8a klasės mokinė Greta Sarpaliūtė (I vieta), 8a klasė mokinė Gabrielė Petrušytė (II vieta), o  III vieta atiteko 8b klasės mokinei Vilgustei Gustaitytei už parašytą dailyraštį apie Alytaus miesto kilmę lietuvių kalba. Nugalėtojai buvo apdovanoti mokyklos direktoriaus Artūro Čiurlionio padėkomis.

Sveikiname raštingiausius vidzgiriečius ir linkime mokiniams sėkmės kituose konkursuose!

                                                                                       Milda Vilkelytė,

                                                                                       lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

  

   

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Skip to content