Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Mokiniai integruotoje pamokoje ugdėsi išraišką ir kūrybiškumą

Gruodžio 10 dieną 6b klasėje vyko integruota lietuvių kalbos ir dailės pamoka ,,Įdomiausi sakmių veikėjai“, kurią vedė lietuvių kalbos mokytoja Milda Vilkelytė.

Prieš integruotą pamoką šeštokams buvo  užduota perskaityti įvairių lietuvių sakmių apie pasaulio, žmogaus kilmę, žmogaus susidūrimą su mitinėmis būtybėmis ir apibūdinti sakmių veikėjus. Pamokoje mokiniai pasidalijo mintimis apie perskaitytas sakmes, įvardijo pasirinktos sakmės temą, pagrindinę mintį, apibūdino veikėjus. Paskui ugdėsi išraišką ir kūrybiškumą, piešdami įvairia piešimo technika pasirinktų sakmių veikėjus. Per integruotą pamoką šeštos klasės mokiniai pabuvo kūrybinės laboratorijos dalyviais. Piešiniuose vaikai, iliustruodami sakmes, perteikė įdomų sakmių vaizduojamąjį pasaulį, nes pasaulio, visatos kilmė šiuose kūriniuose aiškinama labai paprastai, remiantis žmogaus buitimi, kasdiene patirtimi.

Mokiniai buvo aktyvūs ir noriai iliustravo sakmes. Vėliau pasakė savo nuomonę apie pasirinktus veikėjus, remdamiesi perteiktu įspūdžiu, perskaitytų sakmių supratimu. Galima tik pridurti, kad nuo seno Kalėdų laikotarpiu buvo sekamos pasaulio sukūrimo sakmės, nes pasakojamoji tautosaka atspindi žmonių svajones ir vargus, protėvių patirtį ir tikėjimą, lietuvių tautos galią ir silpnybes.

Mokiniams šioje integruotoje pamokoje buvo sudarytos sąlygos ne tik suprasti turtingą sakmių pasaulį, pabūti to pasaulio mažaisiais kūrėjais, įsivertinti savo patyriminio ugdymosi gebėjimus. Šeštokai  pasidžiaugė kūrybiškais darbais, atliktais pamokos metu.

Milda Vilkelytė,

lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Comments are closed.
Skip to content