Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada Vidzgirio progimnazijoje

Lapkričio 18 dieną mūsų mokyklos komanda, sudaryta iš 7a, 8a ir 8b klasių mokinių, dalyvavo Nacionalinėje aplinkosaugos olimpiadoje kartu su  apie 4000 mokinių iš įvairių Lietuvos mokyklų. Konkursui mokinius ruošė geografijos mokytojos Loreta Žvirblienė ir Marytė Narmontienė. Kadangi renginys vyko nuotoliniu būdu, iškilusius IT nesklandumus padėjo įveikti IT ir matematikos mokytoja Edita Surdokienė.

Šių metų olimpiados tema buvo „Gamtos ištekliai“. Mokiniai turėjo atsakyti į 30 testo klausimų per 35 minutes. Olimpiados iniciatorius – Elektronikos platintojų asociacija (EPA). Olimpiados ambasadorė – Lietuvos penkiakovininkė, daugkartinė olimpinė, Europos ir pasaulio čempionė ir vicečempionė, triskart Lietuvos metų sportininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Olimpiados siekis – šviesti Lietuvos gyventojus, įskaitant moksleivius, aplinkosaugos temomis jiems patraukliu formatu. Norima, kad vaikai su ekologinėmis problemomis susipažintų per kuo daugiau realių pavyzdžių. Siekiama darnaus vystymosi, todėl skiriamas dėmesys jaunesniems mokiniams, kurių suvokimas yra dar lengvai formuojamas.

Išskirtinė dovana bus skiriama tiksliausiai ir greičiausiai į olimpiados klausimus atsakiusiam dalyviui ir jo klasei – nuotolinis susitikimas su olimpiete ir galimybė tiesiogiai išgirsti įspūdžius iš didžiausių pasaulio sporto renginių bei sužinoti, kas yra raktas į sėkmę čempionei. Atminimo dovana atiteks geriausiai apie aplinkosaugą išmanančiam mokiniui. Visų olimpiadoje dalyvavusių mokyklų rezultatai bus skelbiami 2021 m. gruodžio mėn., todėl kantriai lauksime rezultatų. Tikime, kad mūsų mokyklos mokiniai  puikiai išmano aplinkosaugines temas.

                                                                                       Loreta Žvirblienė,

                                                                                       vyresnioji geografijos mokytoja

Comments are closed.
Skip to content