Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Nacionalinė profesinio veiklinimo iniciatyva „Šok į tėvų klumpes 2024“

Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros (LINEŠA) Ugdymo karjerai skyrius dešimtus metus iš eilės inicijuoja nacionalinę profesinio veiklinimo iniciatyvą „Šok į tėvų klumpes 2024“. Iniciatyvos tikslas yra suteikti mokiniams profesinio veiklinimo paslaugas, ugdyti mokinių karjeros kompetencijas, įtraukiant į šį procesą mokinių tėvus/globėjus, supažindinant su artimųjų profesijomis ir fizinėmis darbo vietomis. Vidzgirio mokyklos 1-4, 5-8 klasių mokiniai su savo mokytojomis, klasių auklėtojais ir karjeros specialiste prisijungė prie šios šaunios iniciatyvos. Mokykloje vyko įvairios profesijų ir karjeros galimybių pažinimo veiklos.

Alytaus priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą aplankė 1 a klasė. Sužinojo, kas nutikus nelaimei patys pirmieji vyksta gelbėti žmonių. Kokių savybių reikia tokios profesijos atstovams. Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai pravedė saugaus elgesio su ugnimi instruktažą, kalbėjo apie įvairias ekstremalias situacijas, kaip elgtis susidūrus su pavojumi. Apžiūrėjo mokymams skirtus maketus, apžiūrėjo apsauginę ugniagesio gelbėtojo aprangą bei pamatė įrangą sudėtą į gaisrinį automobilį, kuri naudojama gesinti gaisrus ir atlikti gelbėjimo darbus.

1 b, 2 a, 2 b klasių mokiniai susitiko su Miško klinikos direktore, veterinarijos gydytoja Viktorija Danieliene. Gydytoja atvyko su augintine Hera. Mokiniai susipažino su veterinarijos gydytojo profesija, galėjo paklausyti šuniuko širdelės plakimo, surasti pas šunelį čipą (gyvūnų ženklinimas, po oda įvedama mikroschema) su tam skirtu aparatu, mokėsi uždėti raištį ant Heros letenėlės, veterinarė pamokė kaip reikia prižūrėti augintinių dantukus. Mokiniai turėjo galimybę paklausti pas gydytoją veterinarę visko, kas juos domina apie veterinaro profesiją.

3 a, 4 a klasių mokiniai lankėsi Alytaus profesinio rengimo centre. Mokiniai dalyvavo robotikos užsiėmime. Mokiniai konstravo bei programavo Lego robotus.

4 b klasė, 7-8 klasės susitiko su Alytaus lankininkų klubo ,,Žalias lankasˮ treneriu. Šaudymo iš lanko treneris supažindino mokinius su trenerio profesija, kalbėjosi apie šaudymą, kad šaudymas iš lanko – tai sporto šaka, kurios pagrindiniai įrankiai yra lankas ir strėlės. Lankas naudojamas šaudyti strėles į taikinius: tiek stacionarius, tiek judančius, priklausomai nuo šaudymo rūšies. Mokiniai galėjo išbandyti jėgas šaudydami iš lanko.

5 a klasės mokiniai apsilankė UAB ,,Glass LT“. Penktokai susipažino su įmonės įkūrimo istorija, sužinojo, iš kur atvežamos žaliavos, kokio tipo stiklo paketai yra gaminami įmonėje, ir kur iškeliauja paruošti gaminiai, kokių profesijų žmonės dirba įmonėje.

5 b klasė apsilankė Alytaus apskrities kinologijos centre. Penktokai susipažino su kinologo profesija – darbo specifika su tarnybiniais šunimis. Pareigūnas papasakojo, kaip dresuojami šunys, kaip jie atlieka tam tikras komandas, kokius darbus padeda dirbti policininkams. Mokiniai sužinojo apie šunų dresūros pagrindus, pozityvios dresūros principus ir privalumus. Penktokai stebėjo kaip tarnybiniai šunys yra valdomi ir vykdo šeimininko duotas komandas. Daugiausia emocijų buvo, kai praktiškai stebėjo tarnybinio šuns atliekamas komandas.

5-6 klasių mokiniai lankėsi Alytaus sporto ir rekreacijos centre. Mokiniams ugdymo karjerai veiklinimo užsiėmimą vedė sunkiosios atletikos treneris. Vaikai daug sužinojo apie profesionalų sportą, trenerio darbą, išsibandė treniruoklius, sunkiosios atletikos įrankius, stebėjo, kaip treneris padeda sportuojantiems, paaiškina

taisyklingos laikysenos svarbą sveikatai, parodo pratimų atlikimo techniką. Pasirodo, sporto treneriams neužtenka būti vien tik fiziškai aktyviems, dar reikia turėti daug medicinos, žmogaus anatomijos, sveikos gyvensenos (dienos režimas, mityba ir pan.) žinių.

7 b klasės mokiniai vyko į Alytaus Profesinio rengimo centrą. Septintokai buvo supažindinti su barmeno profesija. Vaikai apžiūrėjo įvairiausius įrankius kokteiliams ruošti, išmoko patys pasigaminti gaivių sulčių ir pieno kokteilių. Septintokai su malonumu ragavo savo pagamintus kokteilius.

Susitikimo metu mokiniams buvo sudarytos galimybės arčiau pabendrauti su barmeno profesijos atstovais, išgirsti atsakymus į jiems rūpimus klausimus, gauti išsamią informaciją apie profesijos ypatumus, reikalavimus, profesijos įgijimo būdus ir kelius, jų perspektyvas.

8 a, 8 b klasių mokinius aplankė Alytaus profesinio rengimo specialistė Edita Smaidžiūnienė. Susitikimas buvo skirtas supažindinti aštuntokus su Aprc siūlamomis mokymosi galimybėmis.

Karjeros specialistė Virginija Venčkauskaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Skip to content