Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Netradicinė pilietiškumo pamoka

Spalio 25 – oji – Lietuvos Respublikos Konstitucijos diena. Ką apie šią datą supranta mūsų jaunieji piliečiai? Kokias jie žino savo šalies teisiškai sukurtas teises ir pareigas? Kaip formuojasi jaunojo piliečio asmenybė ir pagarba sau, valstybei, jos sukurtiems įstatymams bei savo šalies žmonėms.

                      Šią dieną paminėdami Vidzgirio progimnazijos 6a klasės mokiniai susirinko į skaityklą netradicinei pilietiškumo pamokai. Pamokos metu istorijos mokytojas Petras Karčiauskas supažindino mokinius, kokie yra svarbūs sukurti valstybės teisiniai pamatai. Piliečiui būtina žinoti, kokiam tikslui sukurta  LR valstybės Konstitucija, kad jis galėtų apsiginti savo teises, pasijustų saugus.

                      Pamokos pabaigoje mokiniai gilino teisines žinias, galynėjosi atlikdami užduotis iš LR Konstitucijos paimtų „pabirusių“ žodžių, kuriuos paruošė bibliotekininkė Milda Geležauskienė, taip pasitikrindami  pagrindinius dokumentus, teisinės valstybės įstatymus ir atgimusios Lietuvos valstybės piliečių valia priimtą Konstituciją.

                      Progimnazijos fojė demonstruojama vaizdinė medžiaga, skirta LR Konstitucijos dienai, primenanti valstybei ir jos piliečiams svarbų dokumentą.

                      Danilė Abromavičiūtė, Marius Mockevičius, Gabrielė Petrušytė, Mantvydas Uždavinys, drąsiausieji 8a klasės mokiniai, savo žinias išbandė dalyvaudami LR Konstitucijos egzamine, kurį organizavo LR Teisingumo ministerija kartu su LR Prezidentu Gitanu Nausėda, egzamino globėju. 

Milda Geležauskienė,

        bibliotekininkė

Comments are closed.
Skip to content