Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Penktokų išvyka į ARATC ir TikoTiks

Kadangi Vidzgirio mokykla priklauso gamtosauginių mokyklų tinklui ir įvairias gamtosaugines veiklas integruoja į mokinių ugdymo programas bei popamokinius užsiėmimus, tad birželio 10 d. 5a klasės mokiniai lankėsi ARATC (Alytaus regiono atliekų tvarkymo centre) Takniškių kaime, kur jiems vyko integruotas biologijos-technologijų užsiėmimas „Rūšiuok atsakingai“. Juos lydėjo klasės auklėtoja ir biologijos, anglų kalbos mokytoja Judita Kašėtienė bei mokinio padėjėja Vakarė Škarnulienė.

Ekskursijos metu TikoTiks darbuotoja pravedė edukaciją su 3D akiniais, kuriuos užsidėjus patenki į virtualius rūšiavimo cechus, o virtualūs gidai Kipas, Mainukas bei Bakterija papasakoja, kaip perdirbamos maisto, mišrios bei kitos atliekos. Beje, tokius 3D akinius Alytaus atliekų tvarkymo centras turi vienintelis Lietuvoje, tad į šias edukacijas atvažiuoja lankytojai iš visos Lietuvos!

Vėliau vaikai apsilankė TikoTiks lobyne, kur slepiasi senoviniai daiktai, galintys papasakoti, kaip žmonės seniau gyveno, kokius daiktus naudojo.

TikoTiks edukatorė vaikams papasakojo apie Mainuką, kai žmonės gali atvežti nereikalingus, bet dar gerus daiktus, kuriuos vėliau centro darbuotojos išrūšiuoja, sutvarko ir „prikelia antram gyvenimui“. Nors iš Mainuko galima išsirinkti ir pasiimti iki 5 daiktų nemokamai, bet centro darbuotoja priminė vaikams, kad vartoti reikia labai atsakingai ir pirkti tik tuos dalykus, kurių tikrai reikia – tada ir išmetamų, nereikalingų daiktų bus mažiau.

Judita Kašėtienė,

5a klasės auklėtoja

Comments are closed.
Skip to content