Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Projektas ,,Kalėdų belaukiant“

Alytaus Vidzgirio progimnazijos mokiniai gruodžio mėnesį vykdė projektą „Kalėdų belaukiant“, kurį inicijavo mokyklos direktorius Artūras Čiurlionis, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Neringa Babijonienė ir 5-8 klasių auklėtojų metodinės grupės pirmininkė Marytė Narmontienė. Vienas iš projekto uždavinių − padėti mokiniams suvokti Kalėdų šventės prasmę, puoselėti tradicijas.

Prieš artėjančias šventes mūsų mokykla ypač jauki. Tiek mieli nykštukai, tiek pūpsantys seniai besmegeniai, iš gamtinių medžiagų gamintos viena už kitą gražesnės eglutės ar vaikų rankomis pagaminti kalėdiniai atvirukai su šiltais sveikinimais ir linkėjimais mums primena, kad didžiosios metų šventės čia pat. Šiemet šventiniu mokyklos papuošimu rūpinosi Daiva Jonuškienė, direktoriaus pavaduotoja ūkiui,  technologijų mokytojos Aldona Kadziauskienė,  Danutė Račkauskienė, rusų kalbos mokytoja Vida Sorokienė.

Nuo gruodžio 3 dienos mokyklos I aukšto fojė eksponuojama 5-8 klasių mokinių  kalėdinių puokščių  paroda, kurią organizavo technologijų mokytojos  Aldona Kadziauskienė ir Danutė Račkauskienė, biologijos mokytoja Judita Kašėtienė, prisidėjo ir klasių auklėtojai. Bibliotekos skaitykloje galima aplankyti 6-8 klasių mokinių kalėdinių atvirukų parodą, kurią parengė rusų kalbos mokytoja Vida Sorokienė ir lietuvių kalbos mokytoja Milda Vilkelytė.

Gruodžio pradžioje 7a klasės mokinių, vadovaujamų klasės auklėtojos Juditos Kašėtienės, šventiškai papuoštoje aktų salėje vyko graži adventinė bendruomenės popietė su kun. klebonu Ryčiu Baltrušaičiu. 

 Gruodžio 22 dieną pradinių klasių mokytoja Diana Marculevičė su antrokais vyko į Tarzaniją ir dalyvavo edukacijoje ,,Kalėdinis žaisliukas“. Vaikai mokėsi gaminti kalėdinius žaisliukus.

Gruodžio 23-ioji Vidzgirio progimnazijoje buvo be pamokų – tai etnokultūros diena. Tą dieną 5-8 klasių mokiniai su savo auklėtojais bei mokytojais prisiminė Kalėdų papročius ir tradicijas, dalijosi mintimis apie besibaigiančius kalendorinius metus, sveikino vieni kitus artėjančių švenčių proga.

Kalėdinį renginį aktų salėje 5-8 klasių mokiniams gruodžio 23 dieną organizavo 7a  klasės mokiniai, padedami savo auklėtojos Juditos Kašėtienės. Renginio pradžioje septintokės Dainora Staniulytė ir Ugnė Ardzevičiūtė pristatė kalėdinio renginio temą ,,8-ojo dešimtmečio dainos“ ir visus dalyvius paragino balsuoti už labiausiai patikusį pasirodymą. Jos patikino, kad pralaimėjusiųjų nebus. Belieka laukti balsavimo rezultatų. Visų klasių pasirodymai buvo įdomūs, įvairūs, atitinkantys renginio temą. Tą pačią dieną pradinių klasių mokytojos su mokiniais kalbėjo apie artėjančias šventes, dekoravo meduolius ir atliko kitas etnokultūrines veiklas.

Projekte ,,Kalėdų belaukiant“ dalyvavo visa progimnazijos bendruomenė. Manome, kad šis projektas paskatins mokinius labiau suvokti Kalėdų šventės prasmę, tradicijas, puoselės mokinių tautiškumą ir pilietiškumą, ugdys karjerai svarbias kompetencijas.

Laukdami švenčių, pasidalykime vieni su kitais džiaugsmu ir gerumu. Pažinkime ir vertinkime savo tautos ir krašto tradicinę kultūrą.

Jaukių, linksmų visiems šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

                                                                                       Milda Vilkelytė,

                                                                                       lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Comments are closed.
Skip to content