Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pyragų dieną kepėme pyragą ne vieną

Lapkričio 4-oji  – Pyragų diena. Mokiniai namuose ne vieną kartą matė mamos, močiutės kepamus pyragus. Tačiau patyrinėti, nuo ko viskas prasidėjo, kada buvo iškeptas pirmas pyragas, atsirado pirmo pyrago receptas, tikrai būtų įdomu. Mokytojos Laima Kivarienė, Lilija Vildienė ir Vilma Giedrytė, siekdamos per patyriminę veiklą sužadinti mokinių smalsumą, suteikti finansinio raštingumo bei ekonomikos žinių, pakvietė 1a, 4a ir 5c klasės mokinius pabandyti patiems paruošti, išsikepti pyragą ir juo dalintis.

Galetė, meduolis, biskvitas, trupiniuotis, tarta, keksas, sluoksniuotis – pasaulyje yra šimtai skirtingų pyragų rūšių, kuriems negali atsispirti nė vienas smaližius. Tačiau daugelį populiariausių pyragų receptų galime suskirstyti į vos tris kategorijas. Išmanant jų subtilybes, nesunkiai galima išmokti valdyti šių kepinių meną.

Mokytoja Vilma Giedrytė papasakojo mokiniams apie močiutės obuolių pyrago receptą, supažindino, kokių produktų reikia, kad pasisektų iškepti skanų pyragą. 4a klasės mokiniai matematikos pamokose atliko tyrimą, skaičiavo, kiek kainuoja produktai, reikalingi pyragui kepti, ir gautą sumą palygino su parduotuvėje parduodamo pyrago kaina. Ketvirtokai padarė išvadą, kad verta išmokti pačiam kepti pyragą ir sutaupyti pinigėlių. Mokytoja Laima Kivarienė visus pakvietė į mokyklos valgyklą, paaiškino, kokių įrankių reikės ir kaip su jais elgtis. Mokiniai, pasiskirstę darbus, paruošė obuolių pyrago tešlą, kurią valgyklos virėjos supylė į skardas ir pašovė į orkaitę. Kol pyragas kepė, vaikai prisiminė, ką naujo sužinojo, žaidė linksmus žaidimus, stebėjo, kaip verdama žolelių arbata.

Pagaliau visi pajuto iškepto pyrago aromatą, suskubo jį ragauti, vaišino mokyklos direktorių, pavaduotojas. Mokiniai didžiavosi, kad išmoko patys išsikepti pyragą, džiaugėsi, kad susirado draugų ir suprato, kad dalintis gera. Dėkojame mokyklos virėjoms už pagalbą ir bendradarbiavimą.

                                                                 Lilija Vildienė, Laima Kivarienė,

                                                                 pradinių klasių mokytojos metodininkės

Comments are closed.
Skip to content