Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Sausio 13-oji − Laisvės gynėjų diena

Ketvirtadienį, sausio 13-ąją, Alytaus Vidzgirio progimnazijoje buvo minima Laisvės gynėjų diena. Sausio 13-osios rytą, 8.00 val., trumpai užgesus šviesoms, languose sužibo vienybės, atminimo ir pergalės žvakutės, taip mokyklos bendruomenei dalyvaujant visuotinėje pilietinėje iniciatyvoje ,,Atmintis gyva, nes liudija“. Pagerbėme žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą. Puoselėjant mokinių istorinę atmintį, jų pilietiškumą ir patriotiškumą, mokyklos skaitykloje surengta bibliotekininkės Mildos Geležauskienės spaudinių paroda Sausio 13-ajai paminėti. 6b, 7a ir 8b klasių mokiniams vyko netradicinės lietuvių kalbos pamokos, kurias vedė lietuvių kalbos mokytoja Milda Vilkelytė.

Tiek netradicinėse lietuvių kalbos, tiek kitų dalykų pamokose mokytojai su mokiniais prisiminė tragiškus 1991 metų Sausio 13-osios įvykius, kai sovietiniai tankai traiškė beginklius Vilniaus televizijos bokšto gynėjus, jėga užgrobė radiją ir televiziją. Lietuva atsilaikė. Kiekvienas iš mūsų supranta, kad lietuvių tautos laisvė išpirkta tauriausių Lietuvos žemės vaikų gyvybėmis. Laisvę reikia branginti, o tai yra nemenkas iššūkis mums visiems šiuolaikiniame pasaulyje, ypač jaunimui.

Alytaus Vidzgirio progimnazijos 2, 3, 4a, 6a, 7a, 8a ir 8b klasių mokiniai kartu su savo mokytojais dalyvavo Laisvės gynėjų dienos paminėjime ,,Viltinga žiema“, vykusiame mieste. Paruošę meninę kompoziciją (mokinius ruošė šios mokytojos: Audronė Klimavičienė, Marijona Markevičienė ir Milda Vilkelytė), mokyklos administracija ir bendruomenės nariai pagerbė žuvusiuosius prie Sausio 13-osios kryžiaus, Alytaus miesto sode.

Milda Vilkelytė,

                                                                                       lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Comments are closed.
Skip to content