Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Tarptautinės raštingumo dienos minėjimas Alytaus Vidzgirio mokykloje

Tarptautinė raštingumo diena švenčiama UNESCO iniciatyva rugsėjo 8-ąją, minint ir pagerbiant tuos, kurie atnešė pasauliui raštingumą, ir visus mokytojus, kurie dabar moko kitus. Raštingu vadinamas žmogus, mokantis rašyti ir skaityti, gebėti rišliai bendrauti, skaičiuoti. Be to, šiame skaitmeniniame amžiuje raštingas žmogus turi sugebėti taisyklingai rašyti ir kalbėti.

Tarptautinę raštingumo dieną paminėjome ir Alytaus Vidzgirio mokykloje. Lietuvių kalbos mokytojos Kristina Klimavičienė ir Milda Vilkelytė, anglų kalbos mokytojos Erika Stanevičiūtė ir Judita Kašėtienė bei rusų kalbos mokytoja Vida Sorokienė pakvietė 5-8 klasių mokinius paminėti Tarptautinę raštingumo dieną. Mokiniai turėjo galimybę per savaitę atlikti kūrybinį darbą ,,Mano svajonė – 2023“ lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Džiaugiamės visų mokinių gražiu dalyvavimu, atliekant kūrybinius darbus. Dar norime padėkoti ir kitiems bendruomenės nariams, kurie prisidėjo prie Tarptautinės raštingumo dienos paminėjimo, ypač socialinei pedagogei V. Batulevičienei ir logopedei D. Ignatavičienei.

Kalbų mokytojos įvertino kūrybinius darbus ir išrinko pačius įdomiausius. Lietuvių kalbos žinias 5-6 klasių mokinių grupėje geriausiai pademonstravo 5a klasės mokinys Justas Sarpalius, 5b klasės mokinė Vanesa Bartaševičiūtė ir Monika Zailskaitė iš 6a klasės (mokytoja M. Vilkelytė). 7-8 klasių mokinių grupėje labiausiai sekėsi Justei Grigaravičiūtei (8b), Deimantei Prieskienytei (8b), Vakarei Baranauskaitei (8a) ir Gretai Čyvaitei iš 8a klasės. Jų mokytojos – M. Vilkelytė ir K. Klimavičienė.

Geriausi kūrybiniai darbai rusų kalba 7-8 klasių mokinių grupėje yra šie: Gretos Čyvaitės, 8a klasės mokinės, Kamilės Balkutės (8a), Justės Grigaravičiūtės (8b) ir Rustenio Dulko, 8b klasės mokinio (mokytoja V. Sorokienė).

Anglų kalba kūrybinius darbus 5-6 klasių mokinių grupėje puikiai atliko Olga Dyachenko iš 6b klasės (mokytoja E. Stanevičiūtė), Justas Sarpalius iš 5a klasės (mokytoja J. Kašėtienė) ir Joris Stolys, 5a klasės mokinys (mokytoja J. Kašėtienė), o 7-8 klasių mokinių grupės nugalėtojai – tai 8b klasės mokinė Deimantė Prieskienytė (mokytoja J. Kašėtienė) ir Gabrielė Garbštaitė iš 8a klasės (mokytoja E. Stanevičiūtė), 8a klasės mokinys Mikas Motuza (mokytoja J. Kašėtienė) ir Vakarė Baranauskaitė iš 8a klasės (mokytoja E. Stanevičiūtė) bei Paulina Urbonaitė, 7a klasės mokinė (mokytoja J. Kašėtienė).

Kviečiame aplankyti mokinių kūrybinių darbų parodą ,,Augame su svajonėmis” mokyklos skaitykloje!

Sveikiname raštingiausius vidzgiriečius ir linkime mokiniams sėkmės kituose konkursuose!

Milda Vilkelytė,

lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Comments are closed.
Skip to content