Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Tolerancijos dienos minėjimas

Pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes – tai  tolerancija. Iš esmės, tolerancija yra leidimas mums būti savimi ir gyventi taip, kaip norime.

Tolerancija yra labai svarbi kasdieniniame mūsų gyvenime. O, kad tai pabrėžtų 1995 metais UNESCO Lapkričio 16–ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Šia diena siekiama priminti, kad visi esame skirtingi, tačiau gerbdami ir pripažindami skirtumus būti savimi ir gyventi taip, kaip norime.

                      Šiais mokslo metais mokykla priėmė kvietimą iš Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos kūrybiškai paminėti šią datą ir prisijungė prie šių metų pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos namas“.

                      Minint šią dieną  mokiniai kartu su savo auklėtojais, dalykų mokytojais, socialine pedagoge žiūrėjo ir aptarė filmus, kurių metu buvo išsiaiškinta ir išanalizuota žodžio ,,tolerancija“ reikšmė, aptarta, kokioje visuomenėje – tolerantiškoje ar netolerantiškoje – mes gyvename.

Pradinių klasių mokiniai statė savo tolerancijos namą, kuriame visi žmonės yra priimami, gerbiami ir kuriame gyventi yra labai gera.

5-8 klasių mokiniai, pasitarę su auklėtojomis, nusprendė gaminti netradicinį tolerancijos namą. Kadangi esame gamtosauginė mokykla, vaikai gamino namus – lesyklėles. Privalome galvoti ne tik apie save, bet ir mokyklos teritorijoje gyvenančius paukščius.

5b klasės mokiniai drauge su klasės auklėtoja ir mokyklos direktoriumi Artūru Čiurlioniu  lankėsi daugiakultūriniame centre, įsikūrusiame Likiškėlių progimnazijoje, ir dalyvavo netradicinėje pamokoje.

Netradicinę pamoką su daugybe įdomių užduočių ir linksmu protmūšiu vedė mokyklos draugai ir partneriai – Alytaus miesto bendruomenės centro savanoriai su vadove Rasa. Esame dėkingi centro savanoriams už nuolatinį bendradarbiavimą ir saldžias dovanas kiekvienos klasės mokiniams.

                      Džiaugiamės, kad progimnazijos mokiniai aktyviai dalyvavo mokykloje vykusiose veiklose ir tikime, kad savo tolerantiškumo pavyzdį rodys ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų.

                                                                                                            Vida Batulevičienė,

                                                                                                            socialinė pedagogė metodininkė

Comments are closed.
Skip to content