Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Vidzgirio progimnazijos mokinė – respublikinės etninės kultūros olimpiados laimėtoja!

 2021 m. balandžio 23 d. nuotoliniu būdu įvyko III Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados (2020–2021 mokslo metai) šalies etapas, kurio pagrindiniai rengėjai – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Etninės kultūros globos taryba ir Lietuvos etninės kultūros ugdytojų sąjunga.

Olimpiadoje dalyvavo 39 mokiniai (20 mokinių iš 5-8 klasių amžiaus grupės), prizinių vietų laimėtojai iš visų Lietuvos regionų. Olimpiados tikslas – ugdyti brandžią, visapusiškai išprususią, tautiškai ir pilietiškai susivokusią asmenybę, gebančią puoselėti, išreikšti ir perduoti kitiems prigimtines (etnines) ir pasaulio kultūrų vertybes.

Olimpiados metu mokiniai turėjo atlikti etnokultūrinio pažinimo testą ,,Kalendorinės šventės ir papročiai“ ir pristatyti vaizdinę raišką ir veiklą su komentarais, atsakyti į komisijos narių klausimus.

Sveikinu Alytaus Vidzgirio progimnazijos 7a klasės mokinę Liuciją Bernatavičiūtę, respublikinėje etninės kultūros olimpiadoje 5-8 klasių mokinių grupėje laimėjusią III vietą! Džiaugiuosi Liucijos dideliu susidomėjimu pažinti lietuvių tautos tradicijas, kalendorinius papročius, šventes. Linkiu Liucijai tolimesnės sėkmės, puoselėjant gražią dzūkų tarmę ir tėvų bei protėvių vertybes.

                                                                                       Milda Vilkelytė,

                                                     lietuvių kalbos mokytoja metodininkė,

                                                                                       etninės kultūros būrelio vadovė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Skip to content