Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Virtualus Kaimynų dienos paminėjimas

Jau daugiau nei 10 metų visa Europa gegužės mėnesį švenčia tarptautinę Kaimynų dieną, kurios tikslas − skatinti žmonių bendravimą ir solidarumą.  Siekiama, kad žmonės geriau pažintų vieni kitus ar net susiburtų į mažą šventę. Kadangi dėl saugumo reikalavimų šiemet negalime susiburti, nutarėme Kaimynų dieną paminėti virtualiai, tradiciškai tęsdami gražų bendradarbiavimą su Alytaus J. Kunčino bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus darbuotojomis.

 Lietuvių kalbos mokytojų iniciatyva Alytaus Vidzgirio progimnazijos 5a ir 6a klasių mokiniai gegužės 27 dieną dalyvavo renginyje ,,Virtuali kelionė su seniausia šeimos ar giminės knyga, jos istorija“. Į biblioteką buvo išsiųsti geriausi mokinių darbai. Kadangi 2021-ieji paskelbti Archyvų metais, tai mokiniams buvo suteikta galimybė patyrinėti šeimos ar giminės archyvus, paieškoti ten užsilikusių senų, įdomių knygų. Kelias savaites mokiniai atliko tiriamuosius darbus, susipažindami su savo tėvų, senelių skaitytomis knygomis, prisiminė ir savo vaikystėje skaitytas knygas. Galima pasidžiaugti, kad nustebino seniausių knygų įvairovė – nuo maldaknygės, išleistos 1888 metais, iki pasakų, Just. Marcinkevičiaus, K. Borutos knygų, lietuvių ir vokiečių bei kitų žodynų, Mankūnėlių kaimo istorijos pristatymo. Mokiniai žada seniausias knygas išsaugoti ir būsimoms kartoms.

Dėkojame J. Kunčino bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus darbuotojoms už virtualų Kaimynų dienos paminėjimą ir ekskursiją po Vaikų biblioteką. Džiaugiamės, kad penktokai ir šeštokai praturtino literatūros žinias, ugdėsi susidomėjimą seniausiomis knygomis, praplėtė akiratį, stiprino savo pažintinius ir kultūrinius įgūdžius.

Smagu bendradarbiauti su puikiais kaimynais!

                                                                                                                                                                                                                                                                                  Milda Vilkelytė,

                                                                                                                                                                                                                                                 lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Skip to content