Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Vytauto Mačernio 100-ųjų gimimo metinių minėjimas

Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė 2021-uosius poeto Vytauto Mačernio metais, įvertinant rašytojo filosofinės, intelektualios poezijos svarbą lietuvių kultūrai.

Spalio 21 dieną Alytaus Vidzgirio progimnazijoje poetui V. Mačerniui atminti literatūrinę popietę organizavo lietuvių kalbos mokytojos Milda Vilkelytė, Aušrinė Mocejūnienė ir bibliotekininkė Milda Geležauskienė. Mokyklos skaitykloje buvo surengta paroda, kurioje eksponuoti 7a klasės mokinių darbai –  V. Mačernio ,,Sonetų“ iliustracijos. Aplankykite parodą!

Džiugu, kad literatūrinėje popietėje, skirtoje V. Mačernio 100-osioms gimimo metinėms paminėti, dalyvavo ne tik Vidzgirio progimnazijos mokiniai, bet ir Lazdijų rajono Šventežerio mokyklos dešimtokai.

Renginio vedėjos Vanesa ir Goda, mūsų mokyklos aštuntokės, priminė visiems popietės dalyviams V. Mačernio biografijos ir kūrybos faktus, o Andrėja bei Dainora iš 7a klasės ir Greta, 8a klasės mokinė,  Benita ir Jūratė iš 8b klasės skaitė poeto kūrybą. Klausėmės eilėraščio, virtusio daina – ,,Aš pažinau karalių tavyje“. Žiūrėjome skaidres, domėjomės poeto asmenybe.

Renginio dalyviai galėjo ne tik geriau pažinti V. Mačernio asmenybę, bet ir kiekvienas susimąstyti apie žmonių tarpusavio santykius, savivertę ir orumą, įsipareigojimus ir ištikimybę šiuolaikiniame pasaulyje. Manau, kad mokiniai, skaitydami poeto eilėraščius, geriau supras, kas nusako žmogaus vertę, kuo svarbus savo vietos tarp žmonių ieškojimas, iš naujo apmąstys rašytojo V. Mačernio asmenybę ir kūrybinį palikimą, formuosis istorinę sąmonę ir kultūrinę tapatybę. 

                                                                                       Milda Vilkelytė,

                                                                                       lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Comments are closed.
Skip to content