Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Karjeros diena Vidzgirio mokyklos 5-8 klasių mokiniams

Gyvas realios darbo aplinkos patyrimas arba kitaip – profesinis veiklinimas – vaidina ypatingai svarbų vaidmenį mokiniams, renkantis ateities karjerą, o taip pat sukuriant palankias sąlygas formuotis mokinių įvairiems įgūdžiams bei kompetencijoms. Toks norimos profesijos išbandymas ir patirti įspūdžiai neabejotinai padeda kur kas lengviau priimti konkrečius sprendimus dėl savo netolimos karjeros.

Lapkričio 21 d. bendradarbiaujant su Vidzgirio mokyklos 5-8 klasių auklėtojais, karjeros specialistė suorganizavo karjeros dieną. Auklėtojų lydimi mokiniai vyko į įvairias Alytaus įstaigas, įmones ir t.t., į mokyklą atvyko ir svečių.

5 a klasė mokiniai lankėsi UAB „SOFA BRANDS“ įmonėje. SOFA BRANDS – viena didžiausių įmonių Alytuje, kurioje dirba 370 darbuotojų. Įmonė gamina ir eksportuoja minkštų baldų komponentus į Vakarų Europą. Bendrovė priklauso Didžiosios Britanijos baldų įmonių grupei. Ši įmonė įkurta 2005 metų vasarį. Gamina minkštų baldų odinius ir gobeleninius apmušalus. Įmonė yra gamybinė, todėl mokiniai galėjo pamatyti, kaip vyksta gamybos procesas. Ekskursiją pradėjo nuo bendro vaizdo iš balkono. Tada mokiniai keliavo į gamybines patalpas, pradėjo nuo žaliavų sandėlio. Sandėliuose galima pamatyti, kaip prasideda „baldų rūbo“ kelias“, koks platus audinių ir odų asortimentas, kaip jie sandėliuojami, kaip ruošiami gamybos procesui. Aplankė odos, gobeleno sukirpimo skyrius. Penktokai galėjo pamatyti klojimo mašinas, audinių sukirpimo robotus, komplektavimo, pakavimo, kontrolės skyrius. Ir, be abejo, patį didžiausią skyrių t. y. siuvimą. Atsisveikinant visi pasidalino įspūdžiais. Iš baldams gaminti skirtos odinės žaliavos likučių mokiniams buvo paruoštos prisiminimo dovanėlės skirtukai knygoms. Antroje karjeros dienos dalyje mokiniai lankėsi SEB banke, penktokams buvo pravesta finansinio raštingumo pamoka.

5b klasė apsilankė Užimtumo tarnyboje, Alytaus regioniniame karjeros centre. Mokinius sutiko UŽT jaunimo užimtumo skyriaus vedėja Rima Kisielienė, vedėja papasakojo, kokie darbai vykdomi šioje tarnyboje, kokių specialybių darbuotojai dirba. Mokiniai buvo supažindinti su Alytaus regioninio centro Karjeros centro veikla, paslaugomis jauniems žmonėms, Penktokai aptarė kokios profesijos bus reikalingos ateityje. Antroje dienos dalyje 5b mokiniai aplankė Sodros VSDFV Alytaus skyrių, juos sutikusi specialistė supažindino su šia įstaiga, joje dirbančiais specialistais, papasakojo, kokių specialybių žmonės dirba, kokia jų darbo specifika.

6a, 6b, 7a, 7b klasės aplankė Alytaus profesinio rengimo centrą, kur mokinių laukė kūrybinės dirbtuvės „Sausainių kepimas ir dekoravimas“, mano WI- FI: „AŠ❤️🇱🇹  ,“ praktinė pamoka „Plytelių raštų deriniai“, kūrybinės praktinės dirbtuvės ,,Kasdieninės jaunimo šukuosenos”, patyriminis profesinis veiklinimas „Elektra aplink mus“, pažintinis profesinis veiklinimas „Spalvos mūsų ekranuose ir gamtoje“, praktinė pamoka „Elektros grandinių jungimas“, vizualizacijų kūrimas „Mano svajonių aplinka“. 6c klasė susitiko su Miško klinikos direktore, veterinarijos gydytoja Viktorija Danieliene. Gydytoja atvyko su dviem augintiniais šuniukais. Mokiniai susipažino su veterinarijos gydytojo profesija, galėjo paklausyti šuniuko širdelės plakimo, surasti pas šunelį čipą (gyvūnų ženklinimas, po oda įvedama mikroschema) su tam skirtu aparatu. Pas 8a, 8b klasės mokinius atvyko du jauni, talentingi ir daug pasiekę žmonės. Aistė Perminaitė – ralio ir ralio raid sporto lenktynininkė, atletė. Karjerą pradėjusi 2019 m., o 2021 m. pelnė greičiausios merginos titulą Lietuvoje, 2022 m. tarptautiniame FIA „Rally Star“ projekte varžėsi su talentingiausiomis merginomis iš visos Europos ir ten užėmė 3-iąją vietą. Šiuo metu turi tikslą dalyvauti sunkiausiose pasaulio varžybose – Dakaras. Aistė papasakojo apie savo sportinę karjerą, kaip viskas prasidėjo, vystėsi, kiek ir kokių pastangų reikėjo įdėti, kad pasiektų tai, ką turi dabar. Lenktynininkė pasakojo apie tolimesnius planus, sportininkės marketingo programą, rėmėjų paieškas, savo darbo specifiką. Lukas Perminas – daugkartinis Lietuvos motokroso varžybų nugalėtojas bei 2018 m. motokroso čempionas. Papasakojo savo karjeros istoriją, kalbėjosi su mokiniais apie mokslus Danijoje ir Meksikoje. Lukas pasidalino patirtimi, kaip įkūrė individualų verslą, Auto Moto Parką, kokį kelią nuėjo kartu su seserimi, siekdami sėkmės versle, ir kaip viskas vyko. Mokinius domino eksponuojamas lenktyninis motociklas, aštuntokai diskutavo apie motociklų sportą. 5-8 klasių mokiniai įgijo praktinių, patirtinių su profesija, karjera ir darbo pasauliu susijusių žinių ir įgūdžių.

Karjeros specialistė

Virginija Venčkauskaitė

Comments are closed.
Skip to content