Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Kuo svarbios lietuvių tautos tradicijos?

Sausio 10 dieną 7a klasėje vyko integruota lietuvių kalbos ir etnokultūros pamoka ,,Joninių papročiai lietuvių liaudies dainose“. Vienas iš pagrindinių pamokos uždavinių – patyriminio mokymo (si) metodu sužinoti apie Joninių šventės papročius lietuvių liaudies dainose ir išsiaiškinti, kuo svarbios lietuvių tautos tradicijos.

Mokiniai per pamoką klausėsi dainos apie Kupolę, pagilino teksto skaitymo, suvokimo kompetencijas, praturtino savo žinias apie gražiausios vasaros šventės – Joninių – papročius bei išsiaiškino, kodėl dainuojamojoje tautosakoje tokią svarbią vietą užima dėmesys lietuvių tautos tradicijoms. Dirbdami grupėmis septintokai savarankiškai atliko perskaitytos dainos ,,Kupolėle, kas tave skynė“ analizės užduotis, braižė ,,minčių žemėlapius“. Atliktas užduotis pristatė klasės draugams. Įsivertindami tai, ką išmoko pamokoje, mokiniai paminėjo, kad Joninių šventės papročiai yra labai svarbūs, norint labiau suprasti kitas panašios tematikos lietuvių liaudies dainas, kalendorinių švenčių simbolių prasmę, Pasaulio, arba Gyvybės, medžio paaiškinimą. Galima teigti, kad Joninės yra susijusios su kitomis kalendorinėmis šventėmis (Jurginėmis, Velykomis, Sekminėmis), jų simboliais. Tai įdomu ir aktualu, nes lietuvių tautos tradicijos vis dar gyvybingos.

Integruotoje pamokoje septintokams buvo sudarytos sąlygos sužinoti apie lietuvių tautos tradicijas kalendorinių švenčių cikle ir bent netiesiogiai pabūti Joninių šventės dalyviais.

                                                                                       Milda Vilkelytė,

                                                                                       lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Comments are closed.
Skip to content