Kaštonų g. 3, LT-63316 Alytus

8 315 73 739

rastine@vidzgiris.lt

Tautinio ugdymo diena Vidzgirio progimnazijoje

Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet atraminės, pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-oji diena. Taip jau sutapo, kad šiemet būtent tą dieną lietuviai švenčia dar vieną seną, gražią šventę – Užgavėnes.

Alytaus Vidzgirio progimnazijos bendruomenė nusprendė abi svarbias šventes minėti Tautinio ugdymo dieną, vasario 12-ąją. Penktadienį įvairias veiklas skirti  Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti ir prisiminti Užgavėnių papročius bei tradicijas.  

0-4 klasių mokiniai šią dieną praleido linksmai ir prasmingai: dalyvavo pilietiškumo pamokoje – susitikime su Krašto apsaugos savanore A. Putelyte, klausėsi virtualaus koncerto, skirto Vasario16-ajai paminėti „Aš tikrai myliu Lietuvą“, kurį mažiesiems surengė muzikos mokytoja A. Klimavičienė. Klasių mokytojos vaikučiams kalbėjo apie Vasario 16-osios reikšmę mūsų dabarčiai ir ateičiai. Pamokų metu visi dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse: kiekvienas pradinukas pagamino po vieną darbelį. Pamokų pabaigoje visus darbus buvo galima pamatyti virtualioje parodoje ,,Yra šalis Lietuva“. Dienos veiklas mažieji užbaigė ragaudami gardžius Užgavėnių blynus.

5-8 klasių mokiniai taip pat turėjo įdomių veiklų. Jau anksčiau visi buvo girdėję apie šalies vykdomas misijas į Rusiją ir kitas tremties vietas, tačiau susitikti su jų dalyviais nebuvo tekę. Nors susitikimas su ekspedicijos ,, Misija Sibiras 2018“ dalyviu  Domu Miciulevičiumi buvo virtualus, tačiau mokiniai labai dėkingi N. Babijonienei, direktoriaus pavaduotojai ugdymui, už galimybę nuotoliniu būdu pabendrauti su žmogumi, kuris keliavo į tolimą  Kazakstano Respubliką ir įrodė, jog Lietuvos istorijos dalis slypi ne vien Sibire, bet ir kitose šalyse. Per 11 ekspedicijos dienų komanda iššukavo 16 bendrų miestų kapinių, kuriose skaitydami antkapių užrašus ieškojo lietuviškų pavardžių ir užrašų. Jiems pavyko surasti, inventorizuoti ir sutvarkyti beveik 200 lietuviškų kapų. Ne mažiau svarbus darbas buvo memorialų tvarkymas. Buvusiose lagerių teritorijose lietuviai ir kitų tautų atstovai buvo laidojami masinėse kapavietėse, todėl atskirų kapų čia nėra. Misija ,,Sibiras 2018” sutvarkė jau esamus arba pastatė naujus memorialus net 4 vietose: Rudnike, Balchaše, Rytiniame Kounrade bei Mamočkino (Mamyčių) kapinėse. Taip pat Kazachstane iškilo 6 nauji lietuviški kryžiai.  Ekspedicijos metu komandai pavyko sutikti politinių kalinių vaikų, anūkų ir proanūkių. Vienas iš jų – Vladas Račkaitis, tebekalbėjo lietuviškai, nors Lietuvoje yra buvęs tik kartą prieš 30 metų.

      Technologijų mokytoja A. Kadziauskienė mokiniams priminė Užgavėnių šventimo tradicijas ir papročius. Pasakojimas apie Lietuvos regionų mitybos paveldą nepaliko abejingų. Manau, kad vakare visi keps ir su savo šeimos nariais skanaus trijų spalvų blynus. Klasių auklėtojos kalbėjosi su auklėtiniais apie šios dienos reikšmę, prisiminė Užgavėnių papročius, organizavo įvairias paskaitas, viktorinas, gamino kūrybinius darbelius, atvirukus… Į veiklas buvo įtraukti visi mokytojai, kurie aktyviai talkino auklėtojoms. Istorijos mokytojas P. Karčiauskas 7a klasėje (hibridiniam mokymui pritaikytoje klasėje) organizavo protmūšį ir taip patikrino septintokų žinias, dar kartą pakartojo svarbiausius istorinius įvykius, ir šiandien tebelemiančius mūsų dabartį ir ateitį. Dailės mokytoja R. Aliukonienė 7b klasės mokinius mokė, kaip pasidaryti Užgavėnių kaukę, o muzikos mokytoja A. Klimavičienė su 8a klasės mokiniais dainavo patriotines dainas. Visi mokiniai ir mokytojai šventė išradingai ir kūrybingai.

Vasario 16-ąją gražiais darbais paminėjo ir mokyklos maironiečiai bei kudirkaičiai. Jie gamino knygos skirtukus, skirtus Vasario 16-ajai, o 7a klasės mokinė, maironiečių būrelio narė Liucija Bernatavičiūtė visą mokyklos bendruomenę pasveikino Justino Marcinkevičiaus eilėraščiu ,,Anapus Nemuno“. Vaizdo įrašo nuoroda čia: https://youtu.be/whpgl1kaiwI

Tegul mūsų dvasią stiprina Vasario 16-osios, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos, prasmė!

Dangerūta Jakniūnienė,

lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Comments are closed.
Skip to content